Parapety

Parapety wewnętrzne

Częstokroć lekceważonym, a jednak niezbędnym elementem każdego stylowo zaprojektowanego i urządzonego pomieszczenia jest parapet wewnętrzny. Właściwie dobrany i zamontowany może znakomicie współgrać z systemami okien i drzwi, znacząco wpływając na estetykę biura lub pokoju.

Nasza firma oferuje paletę różnokolorowych parapetów wewnętrznych, które z łatwością można dopasować do wyglądu okien (pasują do okien PCV, drewnianych, aluminiowych) oraz wystroju pomieszczenia. Parapety wykonane z PCV są lekkie – łatwe w transporcie i montażu, a jednocześnie wytrzymałe na różnorakie odkształcenia.

Parapety wewnętrzne PCV są bardzo dobrze izolujące termicznie, odporne na wilgoć, działanie temperatury i wszelkiego rodzaju zarysowania czy pęknięcia. Czyszczenie tego typu parapetów jest niezwykle proste dzięki grubej okleinie zewnętrznej i trwałej konstrukcji. Parapety PCV należą do wyrobów przyjaznych środowisku naturalnemu.

Parapety zewnętrzne

Parapety zewnętrzne PCV są znakomitym wykończeniem każdego balkonu, okna bądź tarasu. Poza walorami ściśle dekoracyjnymi wyrób tego rodzaju posiada bardzo liczne zalety, dzięki którym jego zakup można traktować jako długoterminową inwestycję. Parapety z PCV są lekkie, łatwe w montażu, odporne na promieniowanie UV i zdecydowanie cichsze podczas opadów deszczu niż te wykonane ze stali bądź aluminium. PCV zapewnia także odporność na korozję i bardzo skutecznie odprowadza wodę.

Parapety zewnętrzne stalowe lub aluminiowe są wariantem bardziej ekonomicznym niż z PCV, jednakże podobnie jak te wykonane z polichlorku winylu efektywnie odprowadzają wodę (dzięki plastikowym bokom), są odporne na wilgoć i substancje chemiczne. Parapety aluminiowe i stalowe dostępne są o różnej grubości i w dowolnym kolorze.


W naszej ofercie znajdziecie państwo:

  • parapety z tworzywa PCV, popularne , łatwe w utrzymaniu czystości
  • parapety z płyty MDF w ponad 80 kolorach
  • parapety z płyty MDF pokrytej fornirem drewnianym
  • parapety z konglomeratu marmurowego]